سومین همایش ملی کارآفرینی

سومین همایش ملی کارآفرینی و توسعه با محوریت اشتغال پایدار با میزبانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم آباد در روزهای ۱۳ تا ۱۵ تیرماه با حضور مقامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، روسای کانون های کارآفرینی استان ها و مدیران کل ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال برگزاری است. آقای مهندس سعید یوسفی اصل رئیس کانون کارآفرینان استان زنجان و آقای محمد رضا یوسفی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و هیات همراه در این همایش حضور دارند.

 

کانون‌های کارآفرینی جواهری هستند که باید دیده شوند
مدیرکل توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کانون‌های کارآفرینی جواهری هستند که باید دیده شوند، گفت: امسال حوزه کارآفرینی در کشور ۷۰ درصد رشد داشته است.
پریسا ریاحی در سخنانی اظهار داشت: متاسفانه در کشور ما آنچنان که باید و شاید مقوله کارآفرینی خوب جلو نرفته است، با این حال ناامید نیستیم.
وی با بیان اینکه طی سال‌های ۹۱ تا ۹۴ شاهد شرایط سخت اقتصادی و رکود در کشور بودیم، گفت: در سال‌های مورد اشاره، بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی تعطیل شد، ولی با این حال روند اقتصادی ۷ هزار و ۷۰۰ بنگاه اقتصادی کشور با رشد مواجه بوده است.
مدیرکل توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در مجموع به صورت میانگین شاهد رشد ۲۰ درصدی اشتغال بوده‌ایم.
ریاحی با تاکید بر اینکه امسال کارآفرینی ۷۰ درصد رشد داشته است، گفت: طی شش سال گذشته که کانون کارآفرینان در کشور ایجاد شده، شاهد تعامل مطلوب کانون‌های استان‌ها با مرکز بوده‌ایم که از آن‌ها قدردانی می‌کنم.
وی با اشاره به فعالیت ۲۰۰ مرکز مشاوره کارآفرینی در کشور گفت: در مجموع ۳ هزار مربی کارآفرینی در کشور فعالیت دارند.

 

تا تفکر کارآفرینی در کشور شکل نگیرد، توسعه ممکن نخواهد بود
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار هم در این همایش با بیان اینکه همه‌ي ما در قبال موضوع کارآفرینی مسئول هستیم، گفت: همین که انتخاب شعار سال در همه‌ی سال‌های اخیر توسط مقام معظم رهبری حول محور تولید و اشتغال و سرمایه‌گذاری است، نشان‌دهنده‌ی اهمیت موضوع می‌باشد.
عیسی منصوری اظهار داشت: اگر در کشوری در زمینه‌ی اشتغال و کارآفرینی و رفاه مشکلی وجود نداشته باشد، آن کشور نیازمند ابزار دفاعی نیست، چون با مشکلی مواجه نخواهد بود.
وی افزود: متاسفانه موضوع کارآفرینی در کشور هنوز در حد صفر است، چون در سال‌های اخیر مطرح شده و مورد توجه جدی قرار گرفته است.
منصوری تصریح کرد: تا تفکر کارآفرینی در کشور شکل نگیرد، توسعه ممکن نخواهد بود.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار با تاکید بر اینکه نیازمند افرادی هستیم که از سرمایه‌ی افراد، ایجاد نوآوری کنند، عنوان داشت: باید یک بانک اطلاعاتی از مدیران کارآفرین داشته باشیم، چون یک مدیر موفق می‌تواند باعث ایجاد تحول در یک محیط شود.